Cayma - İade


CAYMA ve İADE işlemleri, ürünü teslim aldığınızdan itibaren 14 gün içinde, aşağıda iletişim ve adres bilgisi verilen anlaşmalı gönderici firma olan FUL KARGO’ya ARAS KARGO ve PTT gönderimi aracılığı ile yaptığınızda ücretsiz gerçekleştirilecektir.


FUL KARGO HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ

Giyimkent Sitesi. Oruçreis Mah.13. Sokak E3 Blok B:139 No:83-85 Atışalanı / Esenler / İSTANBUL

(0212) 576 36 34

info@fulkargo.com.tr


CAYMA HAKKININ KULLANIMI

 1. Cayma bildiriminizi FUL KARGO’nun (0212) 576 36 34 numaralı çağrı merkezini arayarak yapabilirsiniz.

 2. FUL KARGO’nun (0212) 576 36 34 numaralı çağrı merkezini aradığınızda tarafınıza FUL KARGO MÜŞTERİ NUMARASI verilecektir, bu numarayı not alın ve saklayın.

 3. İade edilecek tüm ürünleri ve faturasını birlikte tek bir pakete koyun.

 4. Paketi FUL KARGO MÜŞTERİ NUMARASI ile birlikte tüm PTT şubelerinden veya ARAS KARGO şubelerine, yukarıda belirtilen FUL KARGO adresine (Giyimkent Sitesi. 13.Sokak E3 Blok B:139 No:83 85 Atışalanı / Esenler / İSTANBUL) gönderilmek üzere teslim edin. Kargonuzu teslim ederken FUL KARGO MÜŞTERİ NUMARASI’nı paketin üzerine yazmayı ve kargo çalışanına belirtmeyi unutmayın.

 5. FUL KARGO’nun (0212) 576 36 34 numaralı çağrı merkezini arayarak, FUL KARGO MÜŞTERİ NUMARASI aldıktan sonra, size en yakın ARAS KARGO veya PTT şubesine giderek ürün ile faturasını içine koyduğunuz paketin gönderimini gerçekleştirebilirsiniz. Tüketici, cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimi yönelttiği tarihten itibaren 10 (on) gün içinde ürünü FUL KARGO’ya geri göndermelidir.

 6. Ürünlerinizi yukarıda anlatıldığı gibi FUL KARGO MÜŞTERİ NUMARASI ile birlikte PTT veya ARAS KARGO şubeleri aracılığı ile gönderdiğiniz takdirde iade gönderimi ücretsiz olacaktır.

 7. ARAS KARGO veya PTT dışında başka bir gönderici firma ile yapılan geri gönderimlerin ücretleri tamamen tüketiciye yansıtılır.

 8. İade edeceğiniz ürünün, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış ve kullanım hatası sonucu zarar görmemiş olması gerekmektedir. Ürünler kullanılmış, yıpranmış, yıkanmış bir şekilde bize ulaşırsa size geri göndermek zorunda kalabiliriz. Bu durumda ücret iadesi yapılmaz.

 9. Yukarıdaki adımları takip ederken yaşadığınız bir sorun olursa FUL KARGO’nun (0212) 576 36 34 numaralı çağrı merkezini arayarak destek alabilirsiniz.


BİLGİLENDİRME:

 1. Kargo bedava kampanyasıyla oluşturulan siparişlerin iptal/iadesi olursa ve kalan tutar kampanya şartını sağlamıyorsa iade edilecek ürün bedelinden kargo ücreti düşülür.

 2. İptal ya da iade gerçekleştirildiği halde kampanya koşulları sağlanmaya devam ediyorsa kampanya iptal olmaz. İptal ya da iade sonrası siparişte kalan ürünler kampanya şartlarını sağlamaya yetmiyorsa kampanya iptal olur. Ücret iadesi kampanyanın indirimi düşülerek yapılır.İADE KOŞULLARI:

 1. Mesafeli Satış Sözleşmesine göre internetten veya mobilden satın alınan bir ürünü iade etme süresi 14 gündür. 14 günlük süre, ürünü kargodan teslim aldığınız gün başlar.

 2. İade etmek istediğiniz ürün/ürünleri tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile faturası ile beraber iade etmeniz gerekmektedir.

 3. Tek kullanımlık ürünlerin ve hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

 4. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.)

 • Ambalajı açılmamış

 • Denenmemiş

 • Bozulmamış

 • Kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir.


İADE EDİLEN ÜRÜN SÜRECİ AŞAĞIDAKİ GİBİDİR:


 1. Ürün bize ulaştıktan sonra iade şartlarına uygunluğu kontrol edilir.

 2. Ürün iade şartlarına uygunsa 14 gün içerisinde iade süreci tamamlanır.

 3. Ürün iade şartlarına uygun değilse (kullanılmış, bozulmuş, yıpranmış, yıkanmış vb.) adresinize geri gönderilir. Bu durumda ücret iadesi yapılmaz.

 4. İadeniz tamamlanınca üyelik e-mailinize bir bilgilendirme mesajı gönderilir. Bu mesajı aldıysanız bankanıza EEYOO tarafından ücret iadesi yapılmış demektir. Bankanızdan iade kontrolü yapabilirsiniz.

 5. İade edilen tutarın kartınıza yansıma süresi bankanıza bağlıdır. Kredi kartı ile ödeme yaptıysanız genelde birkaç günde yansır. Banka kartlarında ise iadenin hesabınıza yansıma süresi genelde daha uzundur.

 6. EEYOO taksitle yapılan alışverişlerin ücretini bankaya tek seferde öder. Banka, bu tutarı kredi kartınıza taksit sayısı kadar ayda iade eder. Örn: 3 taksitle aldıysanız 3 ayda iade tamamlanır.FATURAMI KAYBETTİM, NASIL İADE YAPABİLİRİM?


Faturanıza ulaşmak ile alakalı sorun yaşıyorsanız, info@eeyoo.com adresine talebinizi iletmeniz halinde üyelik mail adresinize gönderim yapılır.